logo
Gizle

Kapalı Kasık Fıtığı Ameliyatı Hastanemizde Yapılmaktadır

Dünyada ve ülkemizde sayılı merkezde uygulanabilen, hastalarımız tarafından da tercih edilen kapalı kasık fıtığı ameliyatı Genel Cerrahi Uzmanımız Op. Dr. Metin Şenol tarafından hastanemizde uygulanmaya devam edilmektedir.

Kapalı (Laparoskopik) kasık fıtığı ameliyatı nedir?

 

KAPALI (LAPAROSKOPİK) KASIK FITIĞI AMELİYATLARI

 

Kasık fıtığı tedavisinde yıllardır kasıktan yapılan kesi ile onarım uygulanmaktadır. Ancak son yıllarda gelişen teknoloji ile artık kasıktan kesi yapılmasına gerek kalmaksızın kapalı yöntemle (laparoskopik) tedavi mümkün olmaktadır.

Kapalı kasık fıtığı ameliyatının birçok avantajı bulunmaktadır. Kapalı fıtık ameliyatları çok küçük kesilerle gerçekleştirilir. Kesinin daha küçük olması, yara komplikasyonlarını da azaltır. Enfeksiyon ve ameliyat sonrası ağrı daha az görülür. Kesilerin küçük olması kozmetik açıdan da avantaj sağlar. Kısa bir süre sonra ameliyat kesilerinin yerini bulmak bile zor olur.Kapalı yöntem sonrası işe, sosyal yaşama ve spora dönüş çok daha hızlıdır. Bu nedenlerle kapalı kasık fıtığı ameliyatı;çift taraflı fıtıklarda, karşı kasıkta fıtık şüphesi olanlarda, işine hemen dönmek isteyenlerde, profesyonel sporcularda, sürekli spor yapanlarda, işi fiziki güç gerektirenlerde, nüks fıtıklarda ve kasık fıtığı olan kadınlarda idealdir.

Paylaş: