LAZERLE KILCAL DAMAR TEDAVİSİ

LAZERLE KILCAL DAMAR TEDAVİSİ

LAZERLE KILCAL DAMAR TEDAVİSİ

Vücutta kılcal damarların zamanla genişleyerek görünür bir hal alması, sağlık açısından çok ciddi bir sorun oluşturmasa da,  görüntü bakımından rahatsız edebilmektedir. Lazerle kılcal damar tedavisi sayesinde kılcal damarlardan kaynaklı hoş olmayan görüntünün giderilmesi oldukça başarılı bir şekilde sağlanmaktadır. Günümüz teknolojisi arasında gerçekten kılcal damar tedavisinde lazer yöntemi adeta çığı açan bir yöntem olmaktadır.


Lazer ile kılcal damar tedavisinde gerekli seans sayısı, vücuttaki damarların yaygınlığı ve durumu ile alakalıdır. Bazı durumlarda tek bir seans bile işinizi görebilirken bazen birkaç seans yapıldığı da olabilmektedir. Tedavi esnasında canınızı yakacak bir acı hissi duymamaktasınız. Tedavi sonrası hafif şişlik, hafif kızarıklık, nadiren kabuklanma olabilir. En önemlisi tedavi sonrası bölgenin güneşten korunması olmaktadır.

KILCAL DAMAR GENİŞLEMELERİ TEKRAR EDER Mİ?

lazer tedavi uygulaması sonrası kılcal damar genişlemeleri tekrar eder mi sorunuzun cevabı hayır etmez olmaktadır. Fakat burada şunun bilinmesi çok önemli olmaktadır, kılcal damar genişlemesine yol açan faktörler devam ettikçe aynı bölgenin farklı damarlarında yeni genişlemeler oluşabilecektir.

RAHATSIZLIĞA SEPEP OLAN ETKENLER

Kılcal damar genişleme problemlerine sebep olan etkenler farklılık gösterebilmektedir. En çok etkili olanlar ise; gebelik sonrası, genetik faktörler, alkol güneş ışınları ve öströjen fazlalığı olmaktadır.

Siz Değerli Hastalarımızı Kapadokya Hastanesi Dermatoloji ( Cildiye ) Kliniğimize bekleriz.